Згода податкової на відчуження майна

Мінюст України від 22 лютого 2012 року затвердив наказом №296/5 Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. В дію наказ вступає 07 березня 2012 року.
У цьому Положенні є багато "новинок", але ми зупинимось на одній. У положенні є такий пункт "Договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна посвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу."
Із цієї правової норми не зрозуміло, яка саме податкова дає згоду, покупця, продавця, за місце знаходження майна, чи можливо "спеціальна" податкова.
Дана правова норма спрямована, можливо, на боротьбу із легалізацією доходів, але це лише припущення автора.
Відомо точно інше, з моменту вступу положення і до моменту розясненнь мінюсту та дпс України, цього пункту, фактично буде паралізовано ринок відчеження/застави рухомого та нерухомого майна.
По даній проблемі будемо чекати розясненнь мінюсту та дпс України. Рекомендую до 07 березня "встигнути" здійснити необхідні юридичні дії.

Після перевірки положення про нотаріальні дії, було виявлено помилку, на даний момент в діючій редакції положення про нотаріальні дії передбачається лише перевірка нотаріусом на предмет податкової застави на майно, іншої згоди від податкового органу не потрібно.
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net