Забезпечення адміністративного позову.

У спорах із Інспекцією Держпраці про оскарження постанови про стягнення штрафу виникає необхідність забезпечити позов, оскільки подання позову не зипуняє дії постанови про стягнення штрафу. В той час коли адміністративний суд розглядає позов, державна виконавча служба на підставі постанови про стягнення штрафу стягує штраф (блокує банківський рахунок, арештовує майно і тд.).У 2016 році я вже описував випадок забезпечення адміністративного позову.

В даній статті хочу поділитись своїм  досвідом.

Було подано позов до адміністративного суду та одночасно заяву про забезпечення позову.

Суд першої інстанції відмовив у забезпеченні позову, шляхом зупинення дії постанови на час судового розгляду справи (справа № 813/2406/18).  В  ухвалі суд дійшов висновку: «Судом не враховуються аргументи представника позивача поданої заяви про вжиття заходів забезпечення позову, оскільки такі не підтверджені жодними належними та допустимими доказами. Враховуючи принцип співмірності та співвідношення прав які просить захистити позивач суд не вважає, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, оскільки наслідком такого рішення суду може бути лише чинність або не чинність спірних рішень.»Представник позивача не погодився із такою позицією суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу на ухвалу суду.

Судова практика щодо забезпечення позову про зупинення дії постанови Інспекції Держпраці на час її оскарження в суді згідно ЄДРСР є неоднаковою.13.08.2018р. у справі №876/5305/18 апеляційний адміністративний суд погодився із доводами апеляційної скарги; скасував ухвалу суду першої інстанції  та забезпечив позов шляхом зупинення дії оскаржуваних постанов на час їх оскарження.

Апеляційний адміністративний суд в тому числі обґрунтував свою позицію ст. 1 протоколу Першого до Конвенції (право приватної власності).

Надіємось, що такими рішеннями судів апеляційної інстанції буде встановлена однозначна судова практика в цій категорії спорів та що інститут забезпечення позову буде ефективним, а не формальним.

У справі правову допомогу надавав, адвокат Цебак І.С.
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net