Як уникнути відповідальності при поданні податкової звітності ?

Податковий кодекс регулює подання податкової звітності та внесення змін до податкової звітності.
У п.49.18 ст.48 ПКУ визначено строки подання податкових декларацій за звітній період. Цим пунктом визначено такі строки місяць – 20 днів, квартал – 40 днів, рік – 60 днів для подання звітності. Строк у розмірі 20 або 40 днів відповідно є значним строком для подання звітності, але як правило звітність подають в останні дні строку. Така практика обґрунтовуються особами відповідальними за подання податкової звітності завантаженістю на роботі та великою кількістю інформації, що необхідно обробити.
Проте ПКУ дає певні «пільги» і ними необхідно користуватись.
Відповідно до п.49.12. ст.. 49 ПКУ, у разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платник податків має право:
- подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання;
- оскаржити рішення органу державної податкової служби у порядку, передбаченому статтею 56 цього Кодексу.

Як вказувалось вище строк 20 або 40 днів достатньо значний, щоб у разі необхідності подати повторно податкову декларацію у строк (20 або 40 днів) і цим самим уникнути сплати штрафу.

Деякі особи, що відповідають за подання податкової звітності читаючи цю статтю в цьому місці сміються або думають, що поспіх може спричинити помилки, а тоді і буде штраф якого прагнули уникнути.

Пропоную вашій увазі останній абзац п.50.1 ст. 50 ПКУ, якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.
І знову строки 20 або 40 днів - це строк, який дає можливість платнику податків подати податкову декларацію і себе перевірити на наявність помилок.

Дана стаття не має наміру перевчити осіб відповідальних за подання податкової звітності роботи (подавати) по іншому податкові декларації, дана стаття лише показу можливу альтернативу, або якщо ви допустили помилку, то яким способом можна виправити помилку, щоб уникнути покарання (штрафу).
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net