Врегулювання спору із ДАБІ

Звернувся Клієнт із такою проблемою. Має садовий дім (СД) у садовому товаристві  (СТ), бажає здійснити його реконструкцію шляхом збільшення площі.

Зробили проект, будівельний паспорт та подали повідомлення про початок робіт у ДАБІ.

Сусіди були проти, бо за проектом СД буде ближче, а ніж три метри до їх огорожі, а за статутом СТ (!) таке заборонено. Подали скаргу у ДАБІ.  На місці, працівники ДАБІ виявили: (1)  що добудова  (реконструкція) ширша на 25 см, а ніж передбачено проектом та будівельним паспортом; (2) до огорожі сусідів, що скаржаться менше, а ніж 1 метр (близько 85 см.).

Чому будівельники самостійно розширили добудову (реконструкцію), питання вирішував самостійно Клієнт із Підрядником.

Адвокатом було зроблено:

1. перероблений проект у архітектора,

2. отриманий новий будівельний паспорт, у архітектора району,

3. подано нове повідомлення про початок робіт до ДАБІ,

4. у протоколі ДАБІ про порушення умов будівництва, переконав посадових осіб  ДАБІ, що до огорожі сусідів може і є 85 см., але не факт, що огорожа йде по межі земельної ділянки, а встановити  межі земельної ділянки не компетенція ДАБІ, а ТОМУ:

на час винесення постанови ДАБІ про штраф (850 грн) Клієнту, Клієнт вже мав нове Повідомлення про початок роботи і продовжував будівельні роботи.

 

Після їх завершення, було замовлено виготовлення техпаспорту та було подано в  ДАБІ декларацію про готовність об'єкту до експлуатації.

Після реєстрації в ДАБІ декларації про готовність об'єкту до експлуатації, було подано заяву на реєстрацію права власності в реєстрі речових прав на нерухоме майно (отримано нове свідоцтво на садовий дім після його реконструкції).

Клієнт отримав бажане. Правову допомогу надавав, адвокат І.Цебак.

P.S. цього разу обійшлось без суду і уникнули самобуду.

 

 

 
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net