Судовий контроль за бездіяльністю ДВС (державного виконавця).

У районному відділ ДВС перебуває на виконанні  рішення суду про стягнення аліментів. Боржник звернувся із черговою заявою про перерахунок суми заборгованості по сплаті аліментів, але державний виконавець  обмежився відпискою та вказав, що спори щодо суми заборгованості по сплаті аліментів вирішуються в суді.

Боржник подав скаргу на бездіяльність державного виконавця, але суд першої інстанції вирішив, що оскільки державний виконавець надав відповідь та свого часу у виконавчому провадженні здійснив  розрахунок суми заборгованості по сплаті аліментів, то спори щодо суми заборгованості по сплаті аліментів вирішуються в суді у порядку визначеному законом (у позовному проваджені).

Боржник подав апеляційну скаргу та вказував на незаконність ухвали суду першої інстанції, оскільки, ЦПК України передбачає судовий контроль за виконанням рішення, а тому не має потреби для цього подавати окремої позовної заяви щодо визначення  суми заборгованості по сплаті аліментів, також стверджував, що таким рішенням суд першої інстанції фактично не виконує своїх функції щодо розгляду спорів.15.10.2020р. Львівський апеляційний суд у справі № 441/1609/19 прийняв постанову, якою погодився із аргументами скаржника, скасував оскаржувану ухвалу  суду першої інстанції та повернув справу для продовження розгляду в суд першої інстанції.

додатково по цій справі:

стаття 1

стаття 2

далі буде ...
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net