Скасування судом незаконної постанови та акту ДВС (державного виконавця)

Районний відділ ДВС виконує рішення суду, щодо стягнення боргу із юридичної особи. Оскільки коштів на покриття боргу, на рахунках юридичної особи не вистачає, то ДВС вирішило виявити і стягнути майно боржника.

ЗУ "Про виконавче провадження" визначає черговість здійснення стягнення на майно: 1) кошти, 2) цінне рухоме майно, і в останню чергу нерухоме майно.

Але, державний виконавець, вирішив зробити все "по-своєму", а тому, як тільки з'ясував, що коштів не достатньо, виявив нерухомість боржника та наклав на нього арешт, а вже після цього провів процедуру продажу.

Боржник не одноразово подавав до ДВС інформацію про інше цінне рухоме майно, але  державний виконавець ігнорував такі заяви. Після завершення процедури продажу нерухомого майна, Боржник звернувся із скаргою на дії ДВС до суду.

Суд першої інстанції розглянув скаргу та вказав, що ДВС діяла відповідно до вимог закону, а Боржник безпідставно оскаржує дії державного виконавця. Боржник не погодився і подав апеляційну скаргу.

19.10.2020р. Львівський апеляційний суд у справі № 439/449/17 прийняв постанову, якою апеляційну скаргу задовольнив, скасував ухвалу суду першої інстанції та визнав не законною постанову і акт ДВС щодо передачі нерухомого майна.

 

 
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net