Судовий контроль, за процесуальними строками на досудовому слідстві

У січні 2017 року було відкрито кримінальне провадження по ч.1 ст. 164 КК України. Відповідно до ст. 219 КПК України (строки досудового розслідування) на це кримінальне провадження не поширюється, оскільки на момент відкриття кримінального провадження ст. 219 КПК не мала ще чітких строків досудового розслідування.

У витягу із ЄРДР на підставі заяви потерпілої слідчий чітко вказав особу, яка на  думку потерпілої вчинила злочин, тобто слідству був відомий - суб'єкт злочину, але слідство допитувало цю особу як свідка. У травні 2020 року, адвокат звернувся із клопотанням  до слідчого судді з метою встановлення слідству строку для завершення досудового розслідування у межах 1 місяця. В суді прокурор і слідчий (представник відділу дізнання) заперечували проти клопотання адвоката.Слідчий суддя в ухвалі від 28.07.2020р. по справі № 441/36/19 встановив:

Згідно з витягом з ЄРДР до вищеозначеного кримінального провадження, ОСОБА_4 ухиляється від сплати аліментів в користь ОСОБА_5 на неповнолітню дитину ОСОБА_6 в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, тобто слідчому відомо, хто є суб`єктом кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, але до цього часу слідчий не вручив підозру ОСОБА_3 , не визначив його правового статусу.


Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває більше трьох років.


За викладених обставин, слідчий суддя вважає, що органом досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017140180000008 від 04.01.2017р. за ч. 1 ст. 164 КК України, не проведено у встановлені КПК України строки процесуальних дій, на які вказує у клопотанні адвокат, що свідчить про нездійснення стороною обвинувачення необхідних дій для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, тому є підстави для встановлення граничного строку для завершення досудового розслідування, що також буде сприяти дотриманню розумних строків досудового розслідування у провадженні."


Слідчий суддя вирішив: Встановити органу досудового розслідування строк два місяці, з моменту отримання цієї ухвали, для проведення процесуальних дій, необхідних та достатніх для закінчення досудового розслідування (в порядку ст. 114 КПК України), у кримінальному провадженні № 120------------8 від 04.01.2017р. за ч. 1 ст. 164 КПК України.


Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net