Процесуальні диверсії за новим ЦПК.

Змагальність сторін у процесі, інколи виходить за межі норм процесу. Сторони з метою отримання  тактичної переваги інколи вказують не правдиве місце проживання (знаходження) відповідача з метою отримання певного суду або щоб і взагалі відповідач не знав про процес.

В такому випадку, рекомендую регулярно відвідувати сайт "Судової влади України" і у вкладці "Стан розгляду справи" шукати себе за своїми ПІБ.

Якщо ж ви побачили що слухається справа, де ви є  відповідач, але справа слухається не втому суді де ви проживаєте, тоді треба зробити наступні дії. 

По-перше подати до суду заяву на отримання копії позову із додатками і ухвали про відкриття провадження.

По-друге, після отримання із суду копії позову із додатками і ухвали про відкриття провадження, треба оскаржити ухвалу до апеляції.   У вас строк 5 днів, але він починається з дня отримання вами ухвали, навіть якщо суд вже перейшов до розгляду справи по суті.

Окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо: 8) відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. (ст. 353 ЦПК України)

Суд апеляційної інстанції скасовує ухвалу про відкриття провадження у справі та приймає постанову про направлення справи на розгляд до суду першої інстанції за встановленою підсудністю, якщо таку ухвалу прийнято судом із порушенням правил підсудності. (ст. 380 ЦПК України)

Місце розгляду справи завжди дає тактичну перевагу для сторони процесу. Наявність можливості ведення справи через відеозв'язок, не усуває цю перевагу, а не належана технічна забезпеченість судів, навпаки лище цю перевагу збільшує.

За подібним алгоритмом, адвокат змінив місце ведення справи та отримав на свою сторону тактичну перевагу у справі № 676/6518/17.

 

 
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net