Податковий кредит на ПДВ, захистив ЄСПЛ.

Справа "Авто Атом Ду Кошані проти Північної Македонії" (CASE OF AVTO ATOM DOO KOCHANI v. NORTH MACEDONIA)  заява  № 21954/16.


Справа стосувалася скарги компанії-заявника на те, що національні органи влади позбавили її права на утримання податку на додану вартість (ПДВ), сплаченого нею за отримані товари у зв’язку з помилкою постачальника.


Заявником у цій справі є товариство з обмеженою відповідальністю,що спеціалізується на автобусних пасажирських перевезеннях.Товариство було зареєстровано згідно з вимогами Закону про ПДВ і здійснювало декларування ПДВ за усіма виставленими рахунками.


ПДВ також був заявлений на вхідних рахунках-фактурах, що дозволило компанії-заявникові періодично проводити утримання зі сплати ПДВ державі.


В березні та квітні 2007року податкове управління провело аудит компанії-заявника стосовно обов’язку зі сплати ПДВ за 2004та 2005роки. В ході аудиту було встановлено, що один із постачальників–автозаправна станція, послугами якої користувалася компанія-заявник–не був зареєстрований як платник ПДВ. Рахунки, видані цим постачальником, містили його податковий номер та вимогу про декларування ПДВ, у зв’язку із чим компанія заявник, сплативши його, вимагала відповідне зменшення.


В іншому компанія-заявнику повному обсязі виконала свої зобов’язання з ПДВ.


2травня 2007року , посилаючись на результати аудиту, управління прийняло рішення, яким зобов’язало компанію-заявника додатково сплатити ПДВ.  На думку управління, така сума була незаконно утримана з зобов’язання компанії-заявника зі сплати ПДВ на основі рахунків постачальника. 


Компанія-заявник оспорила це рішення, проте сплатила відповідну суму частинами у 2007 та 2008 роках.


Адміністративний суд відмовив компанії-заявникові у задоволенні її скарги та визнав рішення податкового управління законним.


Касаційна скарга компанії-заявника була відхилена Вищим адміністративним судом 20 жовтня 2015року.
Європейський суд з прав людини вирішив, що порушено  статті1 Першого протоколу до Конвенції (захист права власності).  Рішення набере статусу остаточного - 28.08.2020 року.Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net