У справі "Джіл Санджуан проти Іспанії" (CASE OF GIL SANJUAN v. SPAIN) заява № 48297/15 Європейський суд з прав людини встановив.
Справа стосувалася скарги заявниці на рішення Верховного суду про відмову їй у перегляді справи в апеляційному порядку з процесуальних підстав. Заявниця у справі, М.Г.С., є громадянкою Іспанії, яка народилася в 1937році та проживає в м.Мурсія(Іспанія).
У листопаді 2010 року заявниця подала повідомлення про касаційну скаргу (escrito de preparacion) на рішення суду першої інстанції(recurso de casacion) згідно із законом, що регулює судові провадження в адміністративних справах. Суд першої інстанції (the Audiencia Nacional) дійшов висновку про обґрунтованість такої заяви, і в січні 2011року заявниця подала касаційну скаргу до Верховного суду. У жовтні 2011року Верховний суд поінформував заявницю про можливі причини неприйнятності в повідомленні про скаргу,оскільки вона не навела обґрунтування для оскарження рішення суду та посилання на відповідні правові норми чи прецедентну практику, які нібито були порушені. Верховний суд послався на положення Закону No29/1998, що регламентують судові провадження в адміністративних справах, і на одне зі своїх власних попередніх рішень від 10лютого 2011року. Верховний суд надав заявниці 10днів для усунення процесуальних недоліків.
Заявниця навела аргументи на користь прийнятності скарги, але в лютому 2012року Верховний суд визнав її скаргу неприйнятною, посилаючись на ЗаконNo29/1998 та критерії, наведені в рішенні у лютому 2011року. У відповідь на доводи заявниці про відповідність її повідомлення про оскарження законодавчим вимогам на момент подання заяви Верховний суд визнав, що судова практика, на яку посилається заявниця, «була замінена вищезгаданою нещодавньою доктриною».
У квітні 2011року заявниця подала заяву про скасування рішення (incidente de nulidad), аргументуючи це порушенням її права на справедливий суд, оскільки Верховний суд ретроактивно застосував нове тлумачення процесуальної вимоги. Також їй не було надано можливості виправити будь-які можливі недоліки.
У вересні 2012 року Верховний суд відхилив заяву про скасування. Конституційний суд у березні 2015року також відхилив заяву заявниці за процедурою ампаро (спеціалізованого інституту конституційного контролю).
Рішення ЄСПЛ: порушення пункту1 статті6 Конвенції (право на справедливий суд).
Рішення набере статуту остаточного - 26.08.2020р.
додатково:
Написання та перевірка скарги до ЄСПЛ.
Адвокат, юрист - Іван Цебак
Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net