Огляд змін законодавства на серпень 2012 року

Закон «Про ціни і ціноутворення», даним законом визначено основні засади цінової політики і врегульовано відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.
Закон розрізняє вільна і державна регульована ціна. Державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб`єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку; можуть запроваджуватись на товари суб`єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції.
Державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом:
А) установлення обов`язкових для застосування суб`єктами господарювання:
фіксованих цін;
граничних цін;
граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди);
граничних нормативів рентабельності;
розміру постачальницької винагороди;
розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів);
Б) запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни.
За не виконання норм закону суб’єктами господарювання, застосовуються адміністративно-господарські санкції - вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки.

Закон «Про внесення зміни до Основ законодавства України про охорону здоров`я щодо встановлення обмежень для медичних і фармацевтичних працівників під час здійснення ними професійної діяльності», яким було накладено обмеження для медичних та фармацевтичних працівників, що стосуються заборони: одержувати від виробників та постачальників неправомірну вигоду, рекламувати лікарські засоби, на вимогу споживача фармацевт повинен надати інформацію про ціни та наявність інших медичних препаратів.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів», яким введено адміністративну відповідальність для медичних та фармацевтичних працівників за невиконання вимог вищенаведеного закону, штраф – 5100 грн. за перший раз, 20400 грн. за повторне протягом року. Також запроваджено кримінальну відповідальність за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, у вигляді позбавлення волі від 3 – 10 років.
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов поставок» було внесено зміни до господарського кодексу та ряду законів, яким було дозволено застосовувати під час укладення договір поставки правила Інкотермс 2000, Інкотермс 2010, інші відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій, якщо це не заборонено прямо або у виключній формі цим Кодексом чи законами України
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net