Купівля квартири у новобудові ("з рук").

Бувають випадки у житті, коли купляємо квартиру у новобудові, але не від забудовника, а від власника (інвестора). Причини продажу інвестором, такої квартири можуть бути різні, ми  їх не будемо зараз розглядати, зупинимось на юридичній стороні такої справи. Причиною придбання є як правило, можливість купити квартири у вже збудованому (введеному в екплуатацію) будинку.У випадку купівлі квартири у інвестора, але будинок не збудований або не введений в експлуатацію потрібно проводити повну експертизу документів від забудовника. Більш детально у статті "Ціна проти ризику: хто переможе" та в статті "Захист прав учасників новобудов"У випадку, коли будинок побудований та введений в експлуатацію, що підтверджується декларацією про готовність будинку до екплуатації (або сертифікатом про готовність 4- 5 категорія складності), потреби перевіряти всі документи від забудовника не має.

Як правило, інвестор продає квартиру, без свідоцтва  про право власності з метою економії коштів на її реєстрацію та послуг нотаріуса при продажі. Фактично продається квартира, але юридично це називається майнові права на квартиру. При цьому варто звертати увагу на потребу повідомити про такий договір забудовника.Які документи варто перевірити від інвестора?

- договір між забудовником та інвестором (попереднім власником квартири),

- документи, що підтверджують повну оплату квартири (квитанції із банку, касові ордери, довідку видану забудовником про повну оплату квартири),

- технічний паспорт, якщо є наявний (при введені будинку в експлуатацію повинен бути),

- інші документи, в залежності від системи інвестування у квартиру.Які документи треба підписати?

- договір між покупцем (новий інвестор) та продавець (попередній інвестор),

- договір між новим інвестором та забудовником про зміну інвестора,

- акт передачі майнових прав.Для правильності та відповідності законам, проведення таких договорів, варто залучати юристів.

ЮБ "І.Цебака" має валекий, позитивний досвід у таких видах договорів. ЮБ пропонує юридичні послуги громадянам (інвесторам) у таких договорах щодо перевірки документів, підготовки проектів договорів, виявлення юридичних ризиків (згода подружжя, поділ майна, арешти, тощо).

Зветрайтесь, будемо раді вам допомогти.

 

 

 
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net