Консультація та перспективи справи у ЄСПЛ

Країни Європи, в тому числі і Україна ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, порядок її дотримання лежить на державах -учасницях та Європейському суді з прав людини.


Ця Конвенція, захищає право на життя, на свободу та особисту недоторканість, повагу до приватного і сімейного життя, на шлюб, на справедливий суд та ефективний юридичний захист, на освіту та вільні вибори; гарантується свобода думки, совісті і релігії, вираження поглядів, зібрань та об’єднань, вільного пересування.


Цей міжнародний документ забороняє тортури або нелюдське чи таке, що принижує гідність, поводження або покарання, примусову працю, свавільне й незаконне позбавлення волі, дискримінацію у використанні гарантованих прав і свобод.


Якщо Ваша справа пройшла всі українські суди, то Ви маєте право протягом шести місяців з дня набрання чинності останнім рішенням суду подати скаргу до Європейського суду з прав людини.


З однієї сторони, подати заяву до Європейського суду з прав людини просто — заповнив готовий формуляр і направив на адресу суд, але з іншої сторони варто пам’ятати, що близько 90% всіх заяв Суд визнає не прийнятними та не розглядає.


Перед тим як направляти заяву до Європейського суду з прав людини, варто звернутись до адвоката з метою отримання консультації та оцінити перспективу подання заяви до ЄСПЛ.


По-перше, варто пересвідчитись, що порушене Ваше право захищається Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та додатковими Протоколами.


По-друге, варто пересвідчитись, що Вами вичерпано всі національні (державні) засоби захисту, за певними виключеннями. Не завжди це мають бути лише суди, то можуть бути і інші ефективні засоби захисту, а також дотримано строк шість місяців, з дня постановлення останнього рішення.


З метою, оцінки адвокатом перспективи подання справи до Європейського суду з прав людини Вам необхідно направити (або надати особисто) копії документів (рішень судів, скарг, відповідей, заяв, тощо) на мою електронну адресу.


Адвокат, надасть Вам попередню відповідь найближчим часом.


стаття "Конституційна скарга, як "перепона" на шляху до ЄСПЛ"


стаття "Написання та перевірка скарги до ЄСПЛ"

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net