Проте законом №530 від 17.03.2020р., було внесено зміни: "2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб’єкти декларування подають до 1 червня. Суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період".
Від так, по перше: Законом №530 продовжено строк для подання декларації до 01 червня; По друге: Законом №530 звільнено від відповідальності осіб за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення, за умови, що ці особи не мали можливості у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів.
Якщо із першим все зрозуміло, то із другим є питання? А тому, якщо Ви не подали декларації до 01 червня 2020 року, за 2019 рік або Ви не подали у 10 денний строк повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, Вам не обхідно доказати неможливості такого подання.
Які докази, такої не можливості ?
Докази Вашого проживання на території дії карантинно-обмежувальних заходів, це будуть: (1) ваш паспорт із місцем вашої реєстрації; (2) нормативний акти місцевої влади про введення надзвичайної ситуації, або постанова КМУ про введення надзвичайної ситуації на території України.
У випадку Вашого перебування за межами України та неможливості повернення до України у строк до 01 червня для подання декларації, Вам не обхідно зібрати докази НЕ можливості повернення, а саме: листи повідомлення від перевізника (авіаперевізника) про припинення перевезення; нормативні акти іноземної країни про заборону переміщення; докази звернення до посольства, консульства України цієї країни де ви перебували, з проханням про допомогу у поверненні до України. (в даному випадку також доказами будуть: електронні листи, реєстрація у програмі "Друг").
У кожному конкретному випадку, потрібно зважено та індивідуально підходити до ситуації, що склалась. Одразу збирати необхідні докази, а не чекати коли компетентні органи будуть складати протокол про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції".
Інші публікації на тему корупції
Нове у боротьбі з корупцією
Захист у справі про корупцію
Автор, адвокат Цебак І.С.
Адвокат, юрист - Іван Цебак
Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net