Гарантування вкладів підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред`явника22 вересня 2012 року вступив у дію закон №4452 «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Детально про новий закон описано тут
Одним із цікавих моментів є те, що за новим законом, гарантування вкладів підтвердженимощадним (депозитним) сертифікатом на пред`явника не гарантується ФГВФО.

На даний момент у звязку із введеням тимчасової адміністрації до деяких комерційних банків України, у клієнтів цих банків власників ощадних сертифікаів на предявника виникають питання та проблеми при отриманні покладених коштів до банку.
Важливо зясувати коли саме було отримано такий сертифікат до 22 вересня 2012 року чи 22 вересня 2012 року і пізніше.

Якщо клієнт банку отримав ощадний сертифікат на предявника 22 вересня 2012 року або пізніше, то дійсно такий вклад не гарантується ФГВФО, а власник такого сертифікату належить до кредиторів банку. Відповідно до ст. 112 Цивільного кодексу України, вимоги таких кредиторів належать до 4 (четвертої) черги (останньої) кредиторів.

Якщо клієнт банку отримав сертфікат до 22 вересня 2012 року, то правовідносини між клієнтом банку та банком виникли до моменту вступу в дію нового закону, а тому такі відносини регулюються старим законом про гарантування вкладів. Такий висновок випливає із ст. 5 Цивільного кодексу України.
На практиці це означає, що вкладнику потрібно дочекатись до кінця строку дії договору за яким видано сертифікат на предявника, та звернутись до банку по кошти, а після цього вимагати від банку щоб клієнта банку було включено до списків осіб, які передаються до ФГВФО, як такого чий вклад гарантується ФГВФО та таким якому ФГВО повинен виплатити вклад та проценти по вкладу.
Нагадаю, що станом на день написання цієї статті сума коштів, яка гаранутється ФГВФО становить 200 000,00 гривень.
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net