03.05.2020

Орендна плата під час карантину

1 (35)

Закон №553 вніс зміни щодо оплати орендної плати: “Встановити, що на час дії відповідних обмежувальних карантинних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), обставинами, за які наймач (орендар) не відповідає відповідно до частини другої статті 286 Господарського кодексу України, частин четвертої та шостої статті 762 Цивільного кодексу України, також є заходи, запроваджені суб’єктами владних повноважень, якими забороняються певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, якими забороняється доступ до такого майна третіх осіб”

Іншими словами, від 18.04.2020 р. і до дня коли завершиться карантин (11.05.20р.) Орендар відповідно до частини 6 ст. 762 ЦК України, звільняється від сплати орендної плати.
Розумію, що в таких випадках можливі спори між Орендарем і Орендодавцем, тому рекомендую все вирішувати у договірному порядку, але  закон надає можливість Вам (орендарю) не платити.

Як скористатись таким правом не платити орендну плату ?

Закон №553 і Цивільний Кодекс України не вказує. Але виходячи із загальних вимог цивільного права і ділового звичаю, рекомендую довести до відома у письмовій формі, що у зв’язку із карантином та відповідно до ч.6 ст. 762 ЦК України та відповідно до Закону №553, Ви (Орендар) звільненні від сплати орендної плати  законом, а тому платежів здійснювати не будете  до 11.05.2020р. або до більш пізньої дати в разі продовження карантину.

В разі якщо Ваш бізнес буде по вільно виходити із карантину, тобто не відразу буде можна працювати на повну, то відповідно до ч.4 ст. 762  ЦК України та відповідно до Закону №553, Ви (Орендар) частково звільненні від сплати орендної плати, на такий перехідний період.

Яку частку, не платити закон не каже, але цілком справедливо вважати, що в такій ситуації це має бути 50 на 50 між орендодавцем і орендарем

Ключові слова: , , , ,